SZUKAJ ZESPOŁU
WORLD
Ostatnia aktualizacja

10 stycznia 2011

Natural
SKŁAD ZESPOŁU
3ZAGRAJ KONCERT
2POTWIERDŹ WYSTĘP
1ZGŁOŚ ZESPÓŁ
MEDIA
 • WIDEO
 • AUDIO
 • ZDJĘCIE
6/22/2021 1:27:21 PM

ROMA★NUKE

6/17/2021 11:05:27 PM

CorporainNAJBLIŻSZE KONCERTY
Kraj

Miasto

  ZGŁOSZONE ZESPOŁY POLSKA
  Ostatnio zgłoszony

  Spalarnia

  Alternative rock
  Polska
  Ostatnio zgłoszony

  Umma

  Alternative
  Polska
  Ostatnio zgłoszony

  KROUN

  Metal
  Polska
  ZGŁOSZONE ZESPOŁY ŚWIAT
  Ostatnio zgłoszony

  Damreyja

  Other...
  Niemcy
  Wczoraj o godzinie 07:33

  The Ribbed Rods

  Rock '90
  Włochy
  NAJNOWSZE
  Když pomineme lokální působení Naturalu (zejména na tancovačkách) už v druhé polovině sedmdesátých let, můžeme vznik kapely přeci jen umístit do začátku let osmdesátých. Od r.1984 se pak začala odvíjet nejslavnější éra Naturalu. Velkou zásluhu na tom měla hitovka Já na to mám, která sklízela velký úspěch na koncertech, v hitparádách, v televizi i na deskách, kterých se tehdy celkem prodalo zhruba čtvrt milionu.

  Po roce '89 si dal Natural dlouhou, devítiletou pauzu a k obnovení kapely se koncem devadesátých let sešli už jen dva bývalí členové (Kadlček, Andel) a se svým vrstevníkem, basákem Petrem Balcárkem, doplnili kapelu o mladého bubeníka Jakuba Donátha.

  V současnosti se Natural orientuje hlavně na nový repertoár, který možná některým staromilcům nejde tolik do noty, ale Natural určitě nepatří mezi ty dlouholeté kapely, které se stylově příliš "drží svého kopyta". Stylový posun se zrazantnil i výrazným vlivem nového basáka (Dave Mendez), angličana černé pleti, který v kapele hrál od roku 2004. V roce 2008 ho vystřídal Jozef Zeleňák, slovák bílé pleti, který působí v kapele do dnes.
  Daniel Andel    10 stycznia 2011 11:49