WORLD
KONCERTER I VERDEN
Hjem  >  Koncerter  >  Koncerter i verden
SENESTE MEDIA
  • VIDEO
  • LYD
  • FOTO
5/27/2020 11:45:52 AM

Ramm'band

5/27/2020 11:45:28 AM

Ramm'band







NÆSTE BANDS PÅ SCENEN
Tilmeldt 16 marts 2020 klokken 16:13

Falderebet

Noise rock
Danmark
Tilmeldt 09 marts 2020 klokken 18:03

PARO

EDM
Danmark
Tilmeldt 06 marts 2020 klokken 17:36

leah zador

Folk rock
Danmark
Bands som snart går op på scener rundt om i verden
Tilmeldt igår kl. 20:40

Lukas Keyne

Breakbeat
Rusland
Tilmeldt igår kl. 14:51

ХоЖаЙ

Rock
Ukraine
Dato Byer Land Spillested Sæson
lø, 7 mar 20 København Danmark Rust Semifinale - nr. 4
lø, 7 mar 20 Oslo Norge John Dee Indledende runde - nr. 3
sø, 8 mar 20 Tokyo Japan 新宿 Nine Spices Indledende runde - nr. 12
sø, 8 mar 20 Paris Frankrig New Morning Semifinale - nr. 3
sø, 8 mar 20 Osaka Japan 大阪福島 2nd LINE Indledende runde - nr. 10
to, 12 mar 20 Oslo Norge John Dee Indledende runde - nr. 4
fr, 13 mar 20 Oslo Norge John Dee Indledende runde - nr. 5
lø, 14 mar 20 Oslo Norge John Dee Indledende runde - nr. 6
lø, 14 mar 20 Kiev Ukraine MonteRay Live Stage Semifinale - nr. 2
sø, 15 mar 20 Kiev Ukraine MonteRay Live Stage Semifinale - nr. 3
sø, 15 mar 20 Frankfurt Tyskland Elfer Semifinale - nr. 2
fr, 20 mar 20 Gøteborg Sverige Sticky Fingers - Top Floor Semifinale - nr. 1
lø, 21 mar 20 Gøteborg Sverige Sticky Fingers - Top Floor Semifinale - nr. 2
lø, 21 mar 20 Tokyo Japan 下北沢 ERA Indledende runde - nr. 13
lø, 21 mar 20 Kaliningrad Rusland Бар Бастион Semifinale - nr. 1
sø, 22 mar 20 Kaliningrad Rusland Бар Бастион Semifinale - nr. 2
sø, 22 mar 20 Tokyo Japan 下北沢 ERA Indledende runde - nr. 14
sø, 22 mar 20 Frankfurt Tyskland Elfer Semifinale - nr. 3
sø, 29 mar 20 Tokyo Japan 下北沢 ERA Indledende runde - nr. 15
lø, 4 apr 20 Tokyo Japan 新宿 Nine Spices Indledende runde - nr. 17
sø, 17 maj 20 Novosibirsk Rusland London Bar Semifinale - nr. 1
lø, 23 maj 20 Ekaterinburg Rusland ДОМ ПЕЧАТИ Finale - nr. 1
sø, 31 maj 20 St Petersburg Rusland AURORA CONCERT HALL Semifinale - nr. 4
lø, 6 jun 20 Moskva Rusland RED Finale - nr. 1
sø, 7 jun 20 Moskva Rusland Клуб Гластонберри Semifinale - nr. 4
sø, 7 jun 20 St Petersburg Rusland AURORA CONCERT HALL Semifinale - nr. 5
lø, 13 jun 20 Moskva Rusland Клуб Гластонберри Semifinale - nr. 5
sø, 14 jun 20 St Petersburg Rusland AURORA CONCERT HALL Semifinale - nr. 6
sø, 14 jun 20 Kazan Rusland Big Twin Bar Finale - nr. 1
lø, 20 jun 20 Samara Rusland Houston bar! Finale - nr. 1
Side 8 af 9