WORLD
TEAMET
Hjem  >  Om os  >  Teamet
SENESTE MEDIA
  • VIDEO
  • LYD
  • FOTO
06/02/2023 18.08.13

SlimLive

06/02/2023 18.05.13

SlimLive







KOMMENDE KONCERTER
Land

By

    NÆSTE BANDS PÅ SCENEN
    Tilmeldt 13 januar 2023 klokken 19:51

    Mikkel YD

    Hip Hop
    Danmark
    Tilmeldt 30 november 2022 klokken 21:50

    Freja Malou

    Pop
    Danmark
    Tilmeldt 24 oktober 2022 klokken 09:34

    2tiltango

    Pop
    Danmark
    Bands som snart går op på scener rundt om i verden
    Tilmeldt for 9 timer siden

    Alenkiy

    Other...
    Rusland
    Tilmeldt 04 februar 2023 klokken 21:06

    Marie Engebø

    Esperimental pop
    Norge
    C.E.O.s

    Andrea Petricca

    Worldwide Artistic Director and CEO


    andrea@emergenza.net

    Massimo Scialò

    Chairman and Chief Executive Officer


    massimo@emergenza.net
    VICE PRESIDENTS

    Martin Jensen

    Executive Vice President & Scandinavia General Director


    martin@emergenza.net

    Francesco Frilli

    Executive Vice President & ITA/CH General Director


    francesco@emergenza.net
    DIRECTORS

    Giuseppe Lamanna

    Russia, Ukraine and Eastern Europe Director


    giuseppe@emergenza.net
    DEPARTMENT COORDINATORS

    Leonardo Miliacca

    Webmaster and Internet Promotion


    leo@emergenza.net
    AREA MANAGERS

    Takeshi Ozaki

    Japan Area Manager


    ozaki@emergenza.net

    Aki Juvonen

    Finland Area Manager


    aki@emergenza.fi
    ASSISTANT MANAGERS

    Igor Cherepanov

    Kiev Local Manager


    igor@emergenza.net

    Giulia Ferilli

    Italy Assistant Manager


    giulia@emergenza.net

    Laura Diehm

    Frankfurt and Koln Assistant Manager


    laura.d@emergenza.net

    Julia Collazo Perez

    Berlin Assistant Manager


    julia.c@emergenza.net

    Yokode Emergenza

    Osaka Assistant Manager


    osaka@emergenza.net

    Maria Ivanova

    East Europe assistant manager


    maria@emergenza.net

    Yuya Hayashi

    Japan Assistant Manager


    yuya@emergenza.net

    Florian Carossa


    florian@emergenza.net

    Anna Ivanova

    St. Petersburg and Lenoblast Manager


    anna.i@emergenza.net
    PROMOTION & WRITING

    Musycuff

    Web Site Writer


    musycuff@emergenza.net

    Mikaela Kavalli

    Web site writer


    mikaela@emergenza.net
    MAIN AND LOCAL OFFICES

    Ginevra Scialò

    Western Europe HR, Logistics and Financial Administration


    ginevra@emergenza.net