WORLD
KONCERTER RUNDT OM I VERDEN
Hjem  >  Koncerter  >  Koncerter rundt om i verden
SENESTE MEDIA
  • VIDEO
  • LYD
  • FOTO
3/23/2017 8:26:30 PM

Señorita Tristeza

3/23/2017 3:32:29 PM

Лайм







KOMMENDE KONCERTER
Land

By

NÆSTE BANDS PÅ SCENEN
Tilmeldt 16 marts 2017 klokken 11:29

Kalvin Rains of Pangani

Blues rock
Danmark
Tilmeldt 05 marts 2017 klokken 18:35

Boys From Heaven

Rock '80
Danmark
Tilmeldt 04 marts 2017 klokken 12:29
Bands som snart går op på scener rundt om i verden
Tilmeldt for mindre end 1 time siden

Señorita Tristeza

Indie Pop
Spanien
Tilmeldt for 4 timer siden

Jerboah

Alternative
Holland
Der er 44 koncerter i Moskva
Moskva - Indledende runde nr.1 - fr, 30 september 2016
Band Stemmer
1 Nail Shary 62
2 SATTVA PROJECT 56
3 SPRING'S 15TH 49
4 Chessingtale 47
5 Ликер Жара 36
6 Bunraku 30
7 Purple Crime 29
8 Место Сдаётся 26
RET The Wheels
RET Emberstone
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.2 - lø, 1 oktober 2016
Band Stemmer
1 Eryland 58
2 The Mourning 54
3 FRONTRAIN 52
4 Scary Tale 51
5 Парадный в[ы]хоД 43
6 Today, We Came 43
7 МиЛя 43
8 The Mile 28
9 SHADOFSENTS 25
10 Feerium 24
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.3 - sø, 2 oktober 2016
Moskva - Indledende runde nr.4 - fr, 7 oktober 2016
Moskva - Indledende runde nr.5 - lø, 8 oktober 2016
Band Stemmer
1 War of Senses 45
2 Black Crow White Crow 42
3 Gottwut 38
4 Trust No One 36
5 Riot Lamp Head 31
5 МореЖдёт 31
6 DeadHeaven 25
7 Dysthymia 16
8 Refrakt 8
9 ТинекТ 6
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.6 - sø, 9 oktober 2016
Moskva - Indledende runde nr.7 - fr, 21 oktober 2016
Band Stemmer
1 Спасибо 65
2 SHOO 61
3 Красная Пресса 53
3 Black Buttons 53
4 Perseids 48
5 Little Donkey Flight 43
6 The_DurniE 22
7 WAKE 6
8 Beware Of The Bear 1
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.8 - lø, 22 oktober 2016
Band Stemmer
1 Offbeats. 74
2 Aeris 62
3 Завтра Лето 53
4 Hardloff 45
5 Roadside Dogs 42
6 Драмы 40
7 NOFUN 32
8 лlalдlы 31
9 Группа San Francisco 29
10 The Waste 26
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.9 - fr, 28 oktober 2016
Band Stemmer
1 Daddy's Grif 63
2 Night in Rio 41
3 ALESSIEE 32
4 "КОРНИ ОЗЁР" 28
5 Sirocco 23
6 Точка Сборки 11
7 TomCat 4
RET Хелиум Джем
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.10 - sø, 30 oktober 2016
Band Stemmer
1 Velcrocranes 54
2 East Wind 41
3 Tapeless 38
4 ЯнГрин 32
5 Миртъ 28
6 Саша Пой 21
7 The Tram 18
8 Fame Effect 12
9 Гадкая Илизобед 4
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.1 - fr, 18 november 2016
Band Stemmer
1 Chessingtale 93
2 Bedtime Stories 92
3 The Wheels 84
4 The Hills 71
5 Scary Tale 58
6 Nail Shary 54
7 Aton Five 48
8 Riot Lamp Head 44
9 Ликер Жара 43
ROCK HOUSE Измайловское ш., д. 71, к.5, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.2 - lø, 19 november 2016
Band Stemmer
1 БезШтампов 118
2 FRONTRAIN 109
3 Today, We Came 85
4 Ketamin 79
5 SPRING'S 15TH 78
6 МиЛя 74
7 SATTVA PROJECT 67
8 The Mourning 66
9 Gottwut 61
ROCK HOUSE Измайловское ш., д. 71, к.5, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.3 - sø, 20 november 2016
Moskva - Indledende runde nr.11 - fr, 25 november 2016
Moskva - Indledende runde nr.12 - lø, 26 november 2016
Moskva - Indledende runde nr.13 - lø, 3 december 2016
Band Stemmer
1 The Excuse 82
2 ПечЬ 75
2 Арвар 75
3 Fire Stream 66
3 Strange Melizma 66
4 UpperKOT 47
5 Midsummer madness 45
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.4 - fr, 9 december 2016
Band Stemmer
1 SHOO 82
2 Спасибо 78
3 Красная Пресса 71
4 War of Senses 54
5 Trust No One 43
6 Black Buttons 41
7 Eudaemonic State 30
8 Tame The Lightning 25
9 Roadside Dogs 22
ROCK HOUSE Измайловское ш., д. 71, к.5, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.5 - lø, 10 december 2016
Moskva - 2nd step nr.6 - sø, 11 december 2016
Band Stemmer
1 Elise Cries 54
2 Hardloff 51
3 SHADOFSENTS 44
4 Night in Rio 31
5 "КОРНИ ОЗЁР" 28
6 StereoCase 22
7 Bunraku 24
8 My Chemical Plant 14
ROCK HOUSE Измайловское ш., д. 71, к.5, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.7 - fr, 16 december 2016
Band Stemmer
1 Emberstone 122
2 East Wind 99
3 Daddy's Grif 97
4 Purple Crime 84
5 Tapeless 66
6 ЯнГрин 59
7 SCHWARZWALD 58
8 Миртъ 57
ROCK HOUSE Измайловское ш., д. 71, к.5, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.14 - fr, 20 januar 2017
Band Stemmer
1 Darwin 82
2 3/2 73
3 Этажи 61
4 Катастрофа 56
5 Starshine 46
5 The Bets 46
6 The Black Aster 32
7 Османская 23
PIRANHA
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.15 - lø, 21 januar 2017
Moskva - Indledende runde nr.16 - sø, 22 januar 2017
Moskva - Indledende runde nr.17 - fr, 27 januar 2017
Moskva - Indledende runde nr.18 - lø, 28 januar 2017
Band Stemmer
1 ImRam 102
2 R-MATA 75
3 Aurum 53
4 Механика 46
5 Калашников 45
5 Meduza 45
6 Scythe of Time 43
7 тело.раи 34
8 Эквилибрис 24
9 Dobchinsky 14
RET AppleMe
RET Ocean Jet
RET Age of Rage
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Indledende runde nr.19 - fr, 3 februar 2017
Band Stemmer
1 Особый резон 45
2 CHEBIZ 42
3 The Spirit 28
4 Монолог 22
5 В постели 18
6 Speaky Spiky 16
7 ТОМиНОКЕРЫ 15
8 Кабинет 300 12
9 LIVEINBAND 0
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.8 - fr, 3 februar 2017
Moskva - Indledende runde nr.20 - lø, 4 februar 2017
Moskva - Indledende runde nr.21 - sø, 5 februar 2017
Moskva - 2nd step nr.9 - lø, 11 februar 2017
Band Stemmer
1 Strange Melizma 128
2 The Excuse 121
3 Midsummer madness 82
4 Некий 64
4 EDEN 64
5 Даарика 61
6 UpperKOT 45
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.10 - sø, 26 februar 2017
Band Stemmer
1 ВельветовыйОркестр 95
2 Starshine 73
3 Oddity 67
4 The Bets 55
5 Revival 54
6 ИделИс 44
7 Ink 43
8 SOLD 41
9 Этим Летом 32
10 Томшин Бэнд 22
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Semifinale nr.1 - fr, 3 marts 2017
Band Stemmer
1 Chessingtale 171
2 The Hills 145
3 Ketamin 118
4 Today, We Came 71
5 The Wheels 67
6 Elise Cries 66
7 SHADOFSENTS 65
8 SPRING'S 15TH 58
RET While i'm looking for alaska
Москва клуб ул. Ленинградский проспект, д. 47с19, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Semifinale nr.2 - lø, 4 marts 2017
Band Stemmer
1 Bedtime Stories 225
2 FRONTRAIN 269
3 БезШтампов 223
4 Флорида 192
5 Eryland 157
6 Scary Tale 147
7 War of Senses 114
8 Little Donkey Flight 103
9 Красная Пресса 93
10 The Glaive 87
Москва клуб ул. Ленинградский проспект, д. 47с19, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.11 - fr, 10 marts 2017
Band Stemmer
1 Darwin 108
2 CHEBIZ 84
3 3/2 83
4 Hot Rock Cocks 73
5 Терракота 62
6 The Black Aster 51
7 OverTrap 42
8 Катастрофа 28
9 Этажи 23
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.12 - lø, 11 marts 2017
Moskva - 2nd step nr.13 - sø, 12 marts 2017
Band Stemmer
1 R-MATA 75
2 Aurum 67
3 Механика 58
4 Орхидея 57
5 Ignight 55
6 D-SENSE 28
7 Косогор 26
8 PALE REAVER 21
9 Монолог 18
9 Sikramp 18
Гластонберри паб ул. 1-я Дубровская 13А, стр. 1, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - 2nd step nr.14 - lø, 18 marts 2017
Moskva - Semifinale nr.3 - fr, 7 april 2017
Spiller du på Emergenza Festival? Få gratis billet her!
Band
18:30 Aurum
19:00 Tapeless
19:30 Hardloff
20:00 Освобождение
20:30 Спасибо
21:00 Offbeats.
21:30 SHOO
22:00 Purple Crime
22:30 Арвар
Москва клуб ул. Ленинградский проспект, д. 47с19, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Semifinale nr.4 - lø, 8 april 2017
Spiller du på Emergenza Festival? Få gratis billet her!
Band
17:30 Терракота
18:00 Hot Rock Cocks
18:30 Некий
19:00 Aeris
19:30 Emberstone
20:00 ALESSIEE
20:30 Радиостанция "Вежливые Люди"
21:30 PIRANHA
22:00 Midsummer madness
22:30 Night in Rio
Москва клуб ул. Ленинградский проспект, д. 47с19, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Semifinale nr.5 - sø, 9 april 2017
Spiller du på Emergenza Festival? Få gratis billet her!
Band
17:00 Ignight
17:30 ЖизнеСфера
18:00 ВельветовыйОркестр
18:30 ПечЬ
19:00 Daddy's Grif
19:30 East Wind
20:30 Strange Melizma
21:00 Revival
21:30 Gun Can Run
22:00 Механика
Москва клуб ул. Ленинградский проспект, д. 47с19, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Semifinale nr.6 - fr, 21 april 2017
Spiller du på Emergenza Festival? Få gratis billet her!
Band
18:30 Орхидея
19:00 R-MATA
19:30 Darwin
20:00 The Bets
20:30 3/2
21:00 CHEBIZ
21:30 Oddity
22:00 Starshine
22:30 I.T.G
Москва клуб ул. Ленинградский проспект, д. 47с19, Москва Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Semifinale nr.7 - lø, 22 april 2017
Spiller du på Emergenza Festival? Få gratis billet her!
Moskva - Finale nr.1 - lø, 27 maj 2017
Spiller du på Emergenza Festival? Få gratis billet her!
Band
18:30 The Hills
18:30 FRONTRAIN
20:30 Флорида
20:30 БезШтампов
YOTA SPACE ул. Орджоникидзе, 11, Moscow Vis på kort Koncertdetaljer
Moskva - Finale nr.2 - sø, 28 maj 2017
Spiller du på Emergenza Festival? Få gratis billet her!
Band
16:00 Chessingtale
18:30 Bedtime Stories
20:30 Ketamin
YOTA SPACE ул. Орджоникидзе, 11, Moscow Vis på kort Koncertdetaljer