ابحث عن فرقة
WORLD
آخر تحديث

27 يناير 2013

Riffertone
أعضاء الفرقة
3لايف
2تأكيد موعد الحفل الخاص
1الاشتراك في المهرجان
الإعلامية الأخيرة
  • فيديو
  • الصوت
  • صور
9/20/2018 2:27:35 PM

VOVK

9/20/2018 2:26:49 PM

VOVKحفلات قادمة
بلد

اختيار مدينة

عصابات قادمة على المسرح
القادمة العصابات في العالم
أهم الأحداث
Paweł Riffertone   27 يناير 2013 04:03
Riffertone zrodził się spontanicznie ok. 6 lat temu, kiedy to z inicjatywy Alberta Kokoszewskiego (gitara akustyczna) oraz Jarosława Krużołek (wokal) został wraz z Danielem Pytel (gitara basowa) oraz Marcelem Foltan (perkusja) uformowany zespół.
Zespół od początku skupił się na autorskim materiale, jednak pomimo prób i starań - z racji sytuacji losowych - w tym składzie zagrał tylko jeden koncert.
Po kilku miesiącach przerwy, Riffertone powrócił w składzie Albert Kokoszewski i Jarek Krużołek. Duet zagrał kilka małych, kameralnych koncertów na terenie Śląska. W miedzyczasie, domowym sposobem muzycy nagrywali swoje kompozycje, które później zamieszczali na portalu Youtube.
Nie był to ostatni upload w ich wykonaniu. W 2011 roku swoje utwory zgłosili do przeglądu zespołów muzycznych "Zrób Głośniej!" organizowanego przez T-mobile.
Już jako laureaci pierwszego etapu konkursu, który odbył sie w klubie Zbigniewa Hołdysa "Chwila da club" mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności w „Muzycznej Owczarni” u boku takich autorytetów jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli, czy Tomasz Łosowski.
Po warsztatach muzycznych duet miał szczęście ponownie trafić do magicznej "Muzycznej Owczarni", tym razem już jako gość, z całym swoim repertuarem.
Początek roku 2012 zaowocował współpracą z Pawłem Woźniakiem - obecnie managerem Riffertone.
W lipcu duet zdobył I-sze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie, a w sierpniu, na specjalne zaproszenie TVP Polonia, było gościem Dni Otwartych z okazji 60-cio lecia TVP.
Ubiegły rok był dla Riffertone okresem duże aktywności. Duet zagrał blisko 40 koncertów, pracując jednocześnie nad materiałem, który ostatecznie, w połowie grudnia został zarejestrowany w „Woobie Doobie Studio”. Producentem pierwszej, debiutanckiej płyty, jest jeden z czołowych polskich producentów muzycznych, Wojtek Olszak.
To również czas zmian w zespole, który powiększył się o dwóch dodatkowych muzyków :
Pawła Stachowiaka – gitara basowa oraz Michała Dziewińskiego - perkusja
Zapraszamy na koncerty! Riffertone
Paweł Riffertone   27 يناير 2013 04:00